DĚTSKÝ DIVADELNÍ SOUBOR JITŘENKA

Soubor pracuje od roku 2014 pod vedením Petry Bublíkové absolventky JAMU v oboru dramatická výchova. Svou činnost soubor zahájil pohádkovým příběhem Šťastný skřítek, který měl premiéru na jaře 2015 v rámci dětské přehlídky Divadelní lízátko a odtud postoupil do regionálního kola soutěže Dětská scéna.

Děti se na účinkování v Jitřence připravují v přípravném souboru Malá Jitřenka. Členové Jitřenky jsou ve věku od devíti do osmnácti let. Mnozí starší členové se souborové činnosti věnují i nadále a pomáhají při realizaci inscenací, které obohacují svými nápady. Inscenace vznikají ve vzájemné spolupráci s dětmi. Je-li nutná intenzivní práce na inscenaci, jsou pravidelné týdenní zkoušky doplněny o víkendová soustředění.

Každým rokem soubor pracuje na nové inscenaci, která má premiéru většinou v rámci přehlídky Divadelní lízátko. Soubor Jitřenka již několikrát postoupil do krajských kol soutěžních přehlídek, mimo jiné také s inscenací Sněhová královna (2018). Největším úspěchem souboru byla inscenace Příběh jednoho trička, s kterou se děti v roce 2019 účastnily celostátního kola přehlídky Dětská scéna ve Svitavách.

Fotogalerie